Nasi partnerzy

 

baner250x90 ws

dolnolzaczekszkolazklasa

1

logo LS

 

Wyszukiwarka

Sprawdzian po klasie szóstej

Co to jest sprawdzian klas szóstych i dlaczego jest tak ważny?

Sprawdzian jest egzaminem przeprowadzanym w szóstej klasie szkoły podstawowej. Jest on powszechny i obowiązkowy, co oznacza, że muszą do niego przystąpić wszyscy uczniowie w całej Polsce. Przystąpienie do sprawdzianu jest jednym z warunków ukończenia szkoły.
Na sprawdzianie badany i oceniany jest poziom osiągnięć uczniów w zakresie pięciu obszarów umiejętności:

  • czytania,
  • pisania, 
  • rozumowania, 
  • korzystania z informacji, 
  • wykorzystywania wiedzy w praktyce.

Umiejętności te określono w standardach wymagań egzaminacyjnych będących podstawą przeprowadzania sprawdzianu w klasie szóstej szkoły podstawowej. Są one podstawowe dla tego poziomu kształcenia, ponadprzedmiotowe, niezbędne na wyższym etapie kształcenia (w gimnazjum) i przydatne w życiu codziennym.

Każdego roku sprawdzian przeprowadzany jest w kwietniu. We wszystkich szkołach w całej Polsce odbywa się on w tym samym dniu i o tej samej godzinie, w terminie ustalonym przez dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Prace uczniów są sprawdzane i punktowane przez specjalnie przygotowanych i przeszkolonych egzaminatorów. Egzaminatorów powołuje dyrektor OKE. Wynik sprawdzianu to suma punktów uzyskanych za wykonanie zadań otwartych i zamkniętych. Wyniki sprawdzianu ustala okręgowa komisja egzaminacyjna. Maksymalnie na sprawdzianie można uzyskać 40 punktów.

Od 2016 roku ze względu na zmiany ustawodawcze nie realizuje się już sprawdzianu po klasie szóstej. Jednak Szkoła 707 w ramach monitorowania przyrostu wiedzy uczniów wzięła udział w Nowym Sprawdzianie Szóstoklasisty z Operonem. W 2017roku zajęliąśmy II miejsce wśród szkół w województwie dolnośląskim.

 

A jak my wypadamy na sprawdzianie klas szóstych?

 

Nasi uczniowie po sześciu latach nauki w Szkole Podstawowej są doskonale przygotowani do sprawdzianu w klasie 6. Co roku na tych testach uzyskują doskonały poziom zaliczenia, daleko wyższy od szkół publicznych, ale również od innych szkół niepublicznych. Tak więc, „Szkoła 707” jest w czołówce w regionie dolnośląskim, wystarczy popatrzeć na raporty.

2 3

4  1

wykres2014

 

Przyjaciele szkoły

Strefa dla nauczycieli

logo na stronę

Joomla Templates by Joomla-Monster.com