Nasi partnerzy

 

baner250x90 ws

dolnolzaczekszkolazklasa

1

logo LS

 

Wyszukiwarka

707 Ivy League

Nauczyciele języka angielskiego mają przyjemność zaprosić uczniów naszej Szkoły i ich Rodziców do udziału w kolejnej edycji konkursu Ivy League 707. Konkurs ten pozwala w sposób spiralny wprowadzać, utrwalać i systematyzować słownictwo obcojęzyczne, będące poszerzeniem materiału znanego uczniom z lekcji. Poza korzyściami typowo językowymi, konkurs pozwala kształtować autonomię uczniów, wzmacniając ich poczucie odpowiedzialności za proces uczenia się. Systematyczność, wytrwałość, przestrzeganie terminów to kolejne nawyki kształtowane w młodych uczestnikach.

Konkurs ma charakter całorocznej rywalizacji biorąc pod uwagę rywalizację wewnątrz klasową jak i ogólnoszkolną. Do drugiego dnia każdego miesiąca na stronie internetowe Szkoły prezentowane są listy wyrażeń leksykalnych wraz z tłumaczeniem na język polski. Zadaniem uczestników jest jak najlepsze opanowanie pamięciowe wyrażeń do ostatniego czwartku miesiąca, kiedy to nauczyciele-opiekunowie przeprowadzają krótki test znajomości słownictwa. Procedura ta powtarzana jest co miesiąc: od października do maja. Jeżeli spełnienie ww. norm czasowych nie będzie możliwe z przyczyn niezależnych, uczniowie poznają listę słownictwa w pierwszym możliwym terminie. Uczniowie oddziału przedszkolnego uczestniczą w konkursie, lecz ich wiedza nie jest sprawdzana w formie pisemnej, a ustnej. Poza tym, ilość jednostek leksykalnych przeznaczona dla oddziału przedszkolnego i klas nauczania wczesnoszkolnego jest ograniczona:

oddział przedszkolny i klasy pierwsze: piętnaście słówek (zaliczenie ustne)

klasy drugie: dwadzieścia słówek (zaliczenie ustne)

klasy trzecie: dwadzieścia pięć słówek (zaliczenie ustne lub pisemne)

klasy czwarta, piąta, szósta i siódma: trzydzieści słówek (zaliczenie ustne lub pisemne)

Co miesiąc publikowane są listy rankingowe z danego okresu, jak również uaktualniana jest lista prezentująca całościowe wyniki. Wszystkie informacje umieszczane są w zeszytach korespondencji.

W czerwcu następuje podsumowanie całorocznej pracy. Uczestnicy, którzy zaliczyli:

100% zrealizowanego materiału otrzymują złoty medal,

99-95% zrealizowanego materiału otrzymują srebrny medal,

94-90% zrealizowanego materiału otrzymują brązowy medal,

poniżej 90% zrealizowanego materiału otrzymują dyplom potwierdzający udział w konkursie.707 Ivy League

 

Przyjaciele szkoły

Strefa dla nauczycieli

logo na stronę

Joomla Templates by Joomla-Monster.com